Filtreler

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Siparişiniz henüz kargoya verilmemişse "Siparişlerim" sayfasında ilgili siparişinizin sağ bölümünde sipariş detay sayfasında "İptal Et" tuşuna tıklayarak siparişinizi iptal edebilir, ödeme yaptıysanız para iade sürecini başlatabilirsiniz. 


Siparişim kargoya verilmiş. Yine de iptal edebilirim miyim?

Kargoya verilmiş olan siparişinizi iptal etmek için destek@dekomekan.com e-posta adresine "............no.lu siparişimin iptal edilmesini istiyorum" şeklinde e-posta gönderebilirsiniz. Bu durumda gönderilmiş olan kargonuz geri çektirilerek, kargo bize geri teslim edildiğinde ürün bedeli olarak ödediğiniz tutara ilişkin para iade süreciniz başlatılır.  


Satın aldığım ürünün kaç gün içinde iade edebilirim?

Ürünler adresinize ulaşıp, teslim aldığınız tarihten itibaren 15 gün içinde herhangi bir ücret ödemeden iade yapabilirsiniz.

  

İade Şartları Nelerdir? Hangi ürünleri iade edebilirim?

Satın aldığınız ürünün;

- Kullanılmamış,

- Zarar görmemiş,

- Orjinal ambalajı/kutusu yırtılmamış,

- Etiketleri sökülmemiş,

- Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş olması koşuluyla;

 

teslim aldığınız tarihten itibaren 15 gün içinde dekomekan.com’da “Hesabım” bölümündeki “Siparişlerim” sayfasından iade talebi oluşturarak aşağıdaki kapsam dahilinde iade edebilirsiniz.  

İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir;


• İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
• Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
• Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
• Elektronik cihazlar için; varsa ürün üzerindeki koruma bantları, filmler çıkarılmamış olmalıdır. Ekranda ve cihazın diğer yerlerinde çizik, hasar, darbe, sıvı teması vs. olmamalıdır.
• Sipariş üzerine imalatı yapılan veya açıkça müşterinin kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan ürünler iade edilemez.

 

İade işlemini nasıl yapabilirim?

1. “Siparişlerim” sayfasına gidin, ilgili siparişin üzerinde “iade et” kısmına tıklayın


2. İade formunu doldurup “İade Talebi Oluştur” tuşuna tıklayarak işlemi bitirin ve iade kargonuz için gerekli "İADE ADRESİ" ile

“Kargo Gönderim Kodu”nu alın.

3. Elinizdeki faturada yer alan iade formunu doldurup imzalayın. Fatura ile beraber ürünü orjinal kutu ve ambalajında eksiksiz olarak aşağıdaki iade adresine ürünü size teslim eden kargo firması ile kargo gönderim kodunu söyleyerek hiçbir ücret ödemeden gönderin. (385 Sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca, faturadaki iade bölümü doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır.)

 

>>> Ürün faturası kurum adına düzenlenmiş ise ürünlerin iadesi için mutlaka kargo ücreti dahil edilmeden ürün iade bedeli + K.D.V. şeklinde “iade faturası” düzenlenmelidir. İade faturası olmadan ürün ve para iade işlemleri tamamlanamaz.  

 


İade ürünleri kargo şirketine nasıl vereceğim?

 

• Ürünü size teslim eden kargo firmasının çağrı merkezi numarasını telefon ile arayarak kurye talep edebilir,

• Teslimatı yapan, size yakın şubeyi telefonla direkt arayabilir,

• Size en yakın kargo şubesinin adresini kargo firmasının web adresinden öğrenerek ürünleri doğrudan şubeye kendiniz teslim edebilirsiniz. İade ettiğim ürün elinize ulaştı mı? Süreci nasıl takip edeceğim?

 

İade talebinizin durumunu “Hesabım” sayfasında yer alan “İade Taleplerim” bölümünden takip edebilirsiniz.

• Ürününüz dekomekan.com tarafından teslim alındıktan sonra kutusu/ambalajı, aksesuarları, faturası kontrol edilecektir.

• İade işleminin onaylanması durumunda; iade başvurusundaki tercihiniz doğrultusunda "ürün bedeli" ödeme şeklinize uygun olarak kısa süre içinde size geri ödenecektir.


• İade talebinizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda, ilgili ürün, adresinize alıcı ödemeli kargo ile tekrar gönderilecektir. 

Kargoya vererek iade ettiğiniz ürün normal koşullarda 2-3 gün içerisinde bize ulaşmaktadır. İade ürün(ler) bize ulaştığında, “Hesabım” sayfanızdaki “İade Taleplerim” bölümündeki durum “Ürü(ler) teslim alındı, kontrol ediliyor” şeklinde değişecektir. 4 gün üstü iade talebi durumunda devam eden iade gönderdiğiniz ürün bulunuyorsa destek@dekomekan.com e-posta adresine yazarak ya da 0850 304 0 204 no.lu Müşteri Destek Hattı'mızı arayıp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. 

 

 

Para iadem ne zaman gerçekleşecek?

Ürün bedeli iadesi işlemi tamamlandığında kayıtlı olan e-posta adresinize bilgi mesajı gönderilir.

Siparişiniz henüz kargoya verilmemişse iptal talepleriniz aynı gün içinde işleme alınmakta ve 2-4 iş günü içerisinde para iadeniz yapılmaktadır.


Siparişiniz kargoya verildi is ilgili ürünler tarafımıza ulaştıktan sonra para iade süreci başlatılmaktadır. Ürünler tarafımıza ulaştıktan sonra 2-4 iş günü içinde para iadesi gerçekleşecektir. 


• Ödeme şekli "Kredi Kartı" ve tercihiniz "Para İadesi" ise; ödemeniz online olarak hemen kredi kartınıza iade edilecektir.
• Ödeme şekli "Havale/EFT" veya “Kapıda Ödeme” ise ve tercihiniz "Para İadesi" ise; faturanın arkasında veya iade sayfasında yer alan iade formunda beyan ettiğiniz IBAN Hesap Numarasına paranız iade edilir.

• Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.

• Eğer tercihiniz yeni bir siparişte kullanabileceğiniz "hediye çeki" (para iadesi tutarında) ise hesabınıza tanımlanan hediye çeki size e-posta ile bildirilir.

 

Bir hafta içinde herhangi bir sebeple para iadenizin gerçekleşmemesi durumunda destek@dekomekan.com’a e-posta adresine yazarak ya da 0850 304 0 204 no.lu Mutlu Müşteri Hattı'mızı arayarak çözüm isteyebilirsiniz. Taksitli Alışveriş Yaptım. Para İadem de taksitle mi ödenecek?

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı bankanıza bağlı olarak kredi kartınıza iade edilmektedir. Ancak bankanız tarafından iade tutarınız kredi kartınıza taksitli olarak yansıtılmaktadır. 


Para iadesinin yapıldığını nasıl anlayacağım?

Para iadeniz tarafımızdan gerçekleştirildiği bilgisi mevcut ise gelecek dönem ekstrenizde para iadenizi görebilir, online bankacılık veya ilgili bankanın çağrı merkezinden iadeniz ile ilgili bilgi alabilirsiniz. 

 

Ürün değişimi yapabilir miyim? 

Ürününüz ile ilgili birebir ürün değişimi gerektirecek bir durum var ise, iade işlemlerini yaparken iade formunda talebinizi “Aynı Ürünün Yenisini İstiyorum” olarak seçerek birebir ürün değişimi yapabilirsiniz. Başka bir ürün ile değişim yapmak isterseniz önce aldığınız ürünü iade edip, başka bir ürün için yeniden sipariş verebilirsiniz.

 
Teslimat anında ürünün hasarlı/kusurlu olduğunu fark ettim, ne yapmam gerekiyor ? 

Ürünleriniz gönderimini kargo sigortası dahilinde yapmaktayız. Siparişinizi teslim alırken kargo paketinde/kutusunda hasar, kırık, yırtık, ezilme, ıslanma gibi bir sorun tespit ederseniz, kargo görevlisi yanınızdan ayrılmadan HASAR TESPİT TUTANAĞI düzenletmeniz ve "destek@dekomekan.com" adresine e-posta olarak göndermeniz gerekmektedir. Tutanak, hasar yada kırığın taşıma esnasında oluştuğunu belgelemek, ürün değişimi veya ücret iadesinde hem sizin için hem de bizim için gerekli bir evraktır. Mümkünse hasara ait fotoğraf çekerek bize göndermeniz iptal/iade sürecinizi hızlandıracaktır. Mağduriyet yaşamamak için kargonuzu iyice kontrol ederek teslim alınız.  

  

Üründe hasar olduğunu ürünü teslim aldıktan sonra fark ettim. Yapılabilecek birşey var mı?

Hasarın ürün size teslim edildikten sonra değil, taşıma esnasında oluştuğunu belgeleyebilmek için "Hasar Tespit Tutanağı"na ihtiyacınız var. Ürün bedelinin sigorta kapsamında tazmin edilebilmesi için, bizim bu tutanağı sigorta firmasına ibraz etmemiz gerekmektedir. Kargo firması ürünü size teslim ettikten sonra, hasarın sizde değil taşıma esnasında oluştuğunu belgelemeniz mümkün olamayacağından, mağdur olmamanız için hasar kontrolünü mutlaka teslimat anında yapmalısınız.  

 

Ürün kutusunda olması gereken aksesuar/aparat çıkmadı. Ne yapmam gerekir?

Satın aldığınız ürün kutusu içinde herhangi bir parçanın/aparatın eksik olması durumunda ilgili ürünü ve eksik olduğunu düşündüğünüz parçaları yazarak destek@dekomekan.com adresine e-posta ile bildirimde bulunmalısınız.

Bildiriminiz doğrultusunda, eksik parça üretici/tedarikçi firmadan talep edilerek, 10 iş günü  içinde  adresinize ücretsiz kargo ile gönderilir.